,کوینینگ مارکت ,بیتکوین ,اتریوم ,بیت کوین کش ,پرفکت مانی ,اتریوم کلاسیک ,ارز دیجیتال ,کریپتوکارنسی ,ووچر پرفکت مانی تتر ,وبمانی ,تزوس,لایتکوین
اتحادیه اروپا برای ارزهای دیجیتال یک سازوکار نظارتی جدید ایجاد می‌کند
اتحادیه اروپا برای ارزهای دیجیتال یک سازوکار نظارتی جدید ایجاد می‌کند

اتحادیه اروپا برای ارزهای دیجیتال یک سازوکار نظارتی جدید ایجاد می‌کند

1399/04/07 | 9
اتحادیه اروپا برای ارزهای دیجیتال یک سازوکار نظارتی جدید ایجاد می‌کند
 
اتحادیه اروپا در حال آماده‌سازی یک نظام نظارتی برای ارزهای دیجیتال است که می‌تواند شامل قوانین سخت‌گیرانه برای پروژه‌های «استیبل کوین‌ جهانی» مانند لیبرا باشد.
 
به گزارش کوین دسک، والدیس دومبرووسکیس (Valdis Dombrovskis)، مسئول ارشد کمیسیون اروپا در امور اقتصادی و نخست‌وزیر سابق لتونی، اعلام کرد که اروپا باید برای تبدیل شدن به یکی از بازیگران اصلی در اقتصاد دیجیتال از فرصت استفاده کند.
 
او اوایل این هفته در رویداد «Digital Finance Outreach 2020» گفت:
 
این برای اروپا فرصت خوبی است تا موضع بین‌المللی خود را تقویت کند و به یک استانداردگذار جهانی تبدیل شود که در آن شرکت‌های اروپایی در اقتصاد دیجیتال پیش‌رو هستند.
 
این عضو ارشد کمیسیون اروپا گفت که ارزهای دیجیتال می‌توانند اولین مورد آزمایشی باشند.
 
اگرچه برخی ارزهای دیجیتال، از جمله توکن‌های اوراق بهادار (security tokens)، به‌خوبی زیر نظر قوانین اروپا قرار دارند، بیشتر آنها، به‌خصوص استیبل کوین‌ها (Stable Coins) – ارزهای دیجیتالی مانند تتر که دارای پشتوانه هستند و قیمت همیشه ثابتی دارند – همچنان قانون‌گذاری‌نشده هستند.
 
دومبرووسکیس گفت:
 
از نبودِ قطعیت قانونی، اغلب به‌عنوان یکی از موانع اصلی در توسعه بازار کریپتو در اروپا یاد می‌شود.
 
برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خودشان دست به‌کار شده‌اند که باعث آسیب به تعامل بازار می‌شود و کار را برای شرکت‌ها در معامله با دیگر بخش‌های اتحادیه اروپا دشوار می‌کند.
 
دومبرووسکیس اظهار داشت که نظام نظارتی جدید برای ارزهای دیجیتال، نه تنها ارزهای دیجیتال قانون‌گذاری‌نشده را پوشش می‌دهد، بلکه استانداردهای موجود در سراسر قاره را هم تثبیت و هماهنگ خواهد کرد.
 
نخست‌وزیر سابق لیتونی جزئیاتی درباره چگونگی این سازوکار جدید ارائه نکرد. با این حال او تأکید داشت که این سازوکار از نوآوری حمایت می‌کند و برای آن محرک است.
 
او اظهار داشت که با یک طرح آزمایشی، قانون‌گذاران می‌توانند فضایی جدید برای راه‌حل‌های آزمایشی ارائه کنند تا روی آن‌ها نظارت و مشاهده صورت گیرد.
 
درحالی‌ که سخنرانی دومبرووسکیس به جزئیات زیادی اشاره نداشت، او اذعان کرد که اتحادیه اروپا روی هر پروژه‌ای که «استیبل کوین جهانی» تلقی شود، حساس بوده و آماده است قوانین سخت‌گیرانه‌ای را برای آن اعمال کند.
 
دقیقاً مشخص نیست که منظور او از «استیبل کوین جهانی» چیست. با این حال، به‌نظر می‌رسد استیبل کوین جهانی هر پروژه‌ای است که می‌تواند به‌جای ارزهای رایج (فیات) مورد استفاده قرار بگیرد و تراکنش‌های برون‌مرزی بیشتری را تسهیل کند.
 
از صحبت‌های این عضو ارشد کمیسیون اروپا می‌توان به پروژه لیبرا، ارز دیجیتال فیس‌بوک، رسید. به‌گفته او، استیبل کوین‌هایی مانند لیبرا که در مقیاس جهانی کار می‌کنند، می‌توانند «چالش‌های بیشتری ایجاد کنند» و ثبات مالی و پولی را برهم بزنند.
 
دومبرووسکیس گفت:
 
به‌طور کلی، رویکرد ما متناسب و مرتبط با سطح خطر خواهد بود. این یعنی قوانین آسان‌تر برای پروژه‌های کم‌ریسک‌تر. در مورد استیبل کوین‌های جهانی، نقش سیستماتیک آنها به این معنی است که قوانین ما سخت‌تر خواهد بود.
منبع: ارز دیجیتال 
کوینینگ مارکت همراه همیشگی شما